TYDZIEŃ DZIECKA W „DĘBINCE”

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Dla wychowanków Samorządowego Przedszkola nr 124 przygotowaliśmy w tym roku wiele imprez i atrakcji na kilka dni. Stąd zrodził się pomysł Tygodnia Dziecka.

W poniedziałek, 29 maja, dzieci oglądały spektakl muzyczny w wykonaniu naszej ulubionej „Baśniowej Kapeli”, promujący nową płytę „Przyjaciel Smoczek”. Wszyscy w mig zapamiętali refreny piosenek i wspólnie z prowadzącymi z ogromną radością śpiewali piosenki.

Wtorek, 30 maja, był dla naszych wychowanków wyjątkowy. Wszystkie przedszkolaki pojechały na całodzienną wycieczkę do „Magicznego Domku” w Głogoczowie. Miejsce to jest niezwykłe i naprawdę magiczne. Największe wrażenie na dzieciach i na nas zrobiły komnaty Magicznego Domku. Kącik Babci Lalki, w którym niezmierzona kolekcja starych zabawek i lalek przykuwa uwagę i zainteresowanie. W Magicznym Saloniku mieści się niezliczona ilość skrytek i skarbów, a w środku Interaktywnego Drzewa można poćwiczyć koncentrację i szybką reakcję. W Tajemniczym Ogrodzie odkrywaliśmy niezwykłe miejsca i zakamarki. Po całym dniu wrażeń wróciliśmy do przedszkola i pomimo ogromnego zmęczenia dzieci zjadły ze smakiem pyszny obiad.

W środę, 31 maja, odwiedził nas profesjonalny magik. Zaprosiliśmy dzieci na pokaz iluzjonistyczny i sztuczki magiczne. Nie mogę znaleźć słów, które opisałyby moc wrażeń i radości przedszkolaków, oglądających magiczne sztuczki.

Czwartek, 1 czerwca, był dniem szczególnym dla naszych wychowanków i ich rodzin. O godzinie 15oo rozpoczął się Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyły dzieci, ich Rodzice i najbliżsi. Ogrom atrakcji przygotowanych na ten dzień zapewnił wszystkim wiele radości i uciechy.

„Pierwszy dzień czerwca to dzień wyjątkowy, radosny. W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Dziecka, życzę wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, dużo radości, uśmiechu, zabawy przez całe życie, aby każdy Dzień był niesamowity i wyjątkowy, a każda chwila była przepełniona radością, uśmiechem” – słowa pani dyrektor przedszkola Lucyny  Kuźnickiej na rozpoczęcie pikniku.

Na dwóch ogromnych zamkach dmuchanych przedszkolaki spalały swoją energię i nie okazywały w ogóle zmęczenia. Jak co roku największą atrakcją dla wszystkich była loteria fantowa, która obfitowała w fanty przyniesione przez Rodziców. W mgnieniu oka losy zostały sprzedane, a każde dziecko było zadowolone z wygranej. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka z ciastami upieczonymi przez Rodziców oraz grill z kiełbaskami.

Wszystkie zebrane środki finansowe ze sprzedanych fantów, ciast i kiełbasek Rada Rodziców przeznaczy  na zakup oczyszczaczy powietrza do sal edukacyjnych  w naszym przedszkolu.

Ogromną frajdę sprawili dzieciom policjanci z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO

KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W KRAKOWIE, którzy przyjechali dwoma motocyklami i radiowozem. Dzieci mogły wsiąść na motocykl i wejść do radiowozu, aby poczuć się „małym policjantem”. Niektórym nawet udało się włączyć syreny i klakson.

Na małej części ogrodu można było pokłusować na grzbiecie karego kucyka.

Kolejną atrakcją była wizyta pani Klaun, która wyczarowywała dzieciom z balonów kwiatki, pieski, kotki, miecze i inne kształty.

Zaproszenie na piknik przyjęła Przewodnicząca Rady Dzielnicy II  Pani Małgorzata Ciemięga  i Pan Paweł Stachowiec – radny Dzielnicy II.  Jesteśmy dumni, że wspólne cele łączą ludzi     z różnych środowisk, a dobro dziecka jest sprawą najwyższej uwagi.

Obserwując twarze dzieci i Rodziców, cieszę się z wielkiego zaangażowania Pani Dyrektor, mgr Lucyny Kuźnickiej, wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola. Bez Ich pasji dawania dzieciom radości piknik nie byłby tak cudowną uroczystością, zapamiętaną przez wszystkich na bardzo długo.

W piątek, 2 czerwca, odbyła się w naszym przedszkolu „Dębinkowa Spartakiada”, której organizatorem była instruktorka gimnastyki korekcyjnej oraz wszyscy nauczyciele. Konkurencje sportowe, szczególnie z elementem rywalizacji, dały dzieciom wielką satysfakcję i niezapomniane emocje.

Dziękując Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, a w szczególności Rodzicom za zaangażowanie w organizację wspaniałego „Tygodnia Dziecka w Dębince”, życzę wszystkim i każdemu z osobna słonecznych i bezpiecznych wakacji.

mgr Anna Dudka,

nauczycielka Samorządowego Przedszkola nr 124 w Krakowie