WP_20170510_08_05_51_Pro

e-mail:  p124@enic.pl

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Uroczyste ,,Pasowanie na pierwszoklasistę"  w Szkole Podstawowej nr 18

14.10.2019 r. na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Krakowie, dzieci  z oddziału ,,Biedronki” wzięły udział w uroczystości ślubowania  uczniów  klas pierwszych. Odświętnie ubrane przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez panie nauczycielki szkoły. Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bogaty program artystyczny. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze i inscenizacje dostarczyły wiele emocji i wrażeń. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Bardzo doniosłym momentem było wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed pocztem sztandarowym, aktu pasowania dokonała pani dyrektor dotykając każde dziecko dużym ołówkiem. Dzieci z oddziału ,,Biedronki” z dużym zainteresowaniem przyglądały się podniosłej ceremonii pasowania, mogły także spotkać się z absolwentami naszego przedszkola. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Opracowała:    mgr  Małgorzata Kozak

Wycieczka na Wawel – „Legendy Wawelskie”

Dnia 11 października 2019 r. dzieci z grupy „Biedronki” z samego rana wyruszyły na wycieczkę do Zamku Królewskiego na Wawelu. Na miejscu czekała już na nas pani przewodnik, z którą wyruszyliśmy w długą drogę po komnatach królewskich. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem wielkości oraz wystroju komnat. Głównym celem naszej wyprawy było poznanie legend wawelskich, bo właśnie pod taką nazwą odbywała się nasza lekcja muzealna. Na początku znaleźliśmy się w Sali Poselskiej, gdzie tuż nad nami znajdowały się rzeźby głów. To tutaj poznaliśmy pierwszą z opowieści wawelskich: „Legendę o głowach”. Kolejnym punktem naszej lekcji było wysłuchanie „Legendy o Stańczyku, co nawet z królem żartował”. Dowiedzieliśmy się kim był owy Stańczyk i jaką miał rolę na zamku. Ostatnią z legend, którą wysłuchaliśmy to legenda wszystkim nam świetnie znana: „O Smoku Wawelskim”. Przedszkolaki mogły wykazać się znajomością historii o smoku, a na koniec w nagrodę otrzymały piękne kolorowanki. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka w to piękne, historyczne miejsce. Już niebawem czeka nas kolejna wyprawa na Wawel, nie możemy się doczekać!

mgr Joanna Dulska

Zajęcia sportowe w Tauron Arenie – „Akademia przedszkolaka”

„Akademia przedszkolaka” to bezpłatny projekt miejski, którego głównym celem jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową. Jest on przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców Krakowa, czyli dzieci w wieku 5-6 lat. Tak jak w poprzednim roku szkolnym, dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych „Biedronki” oraz „Jeżyki” będą uczestnikami „Akademii przedszkolaka”. Wśród najważniejszych celów „Akademii Przedszkolaka” znajdują się: podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej. Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach, które odbyły się we wrześniu i październiku. Przedszkolaki były zachwycone zabawami i ćwiczeniami, w których korzystały z atrakcyjnego, nowoczesnego sprzętu sportowego. Następne zajęcia już w listopadzie i grudniu.

mgr. Joanna Dulska

Samorządowe Przedszkole nr 124