WP_20170510_08_05_51_Pro
WP_20170510_08_07_34_Pro
WP_20170510_08_07_46_Pro
WP_20170510_08_08_58_Pro
WP_20170510_08_09_27_Pro
WP_20170510_08_08_02_Pro

Samorządowe Przedszkole 124

31-563 Kraków
ul. Zwycięstwa 22
tel: 12-414 37 42
e-mail:  p124@enic.pl

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

„Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 39”

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy „Biedronki” uczestniczyły w przedświątecznym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 39. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu dzieci z klasy 5 pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorskich dzieci ze szkoły podstawowej. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowaną specjalnie na tą okazję kolędę lub pastorałkę. Nasze przedszkolaki oczywiście dołączyły do wspólnego kolędowania, a czas spędzony ze starszymi kolegami i koleżankami wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Bardzo dziękujemy za gościnę, serdeczne przyjęcie i słodki piernikowy upominek. Do zobaczenia wkrótce!

mgr Joanna Dulska

Kolędowanie w ,,Dębince”

Dnia 20 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami.

Zebranych powitała pani dyrektor, a prowadzącą imprezę była pani Ewa Balmas, która przedstawiła ciekawostki związane z kolędami.

Podczas spotkania przedszkolaki z grup starszych zaśpiewały kolędy: ,,Wśród nocnej ciszy” i ,,Przybieżeli do Betlejem”  z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych oraz pastorałkę  ,,W grudniową noc”.  Młodsze dzieci wykonały piosenki ,,Choinka” oraz ,,Przyszła zima biała”. Na zakończenie cała ,,rodzinka przedszkolna” wspólnie zaśpiewała znane i lubiane kolędy.

Wspólne kolędowanie zakończyło wręczenie przez panią dyrektor nagród i dyplomów za udział w konkursie plastycznym ,,Ozdoba bożonarodzeniowa na choinkę”.                                                                      

Autor : mgr Ewa Balmas

„Wigilijny wieczór kolęd” u Motylków

…„Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią.

Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią …”

            Tradycją naszego przedszkola są świąteczne warsztaty i spotkania z rodzicami.
W tym roku dzieci z grupy III – „Motylki” wraz ze swoimi Nauczycielkami przygotowały niezwykły, wyjątkowy „Wigilijny wieczór kolęd”. Spotkanie odbyło się w środę, 18 grudnia 2019 roku w Sali oddziału III.

             Nasze kochane przedszkolaki wykonały 6 różnych kolęd i pastorałek, które poprzeplatane były krótkimi wierszami o tematyce świąteczno – zimowej.  Dzieci zaśpiewały a cappella polską pastorałkę „ W grudniowe Noce”, a po jej wykonaniu  całą salę wypełniły głośne brawa zachwyconych rodziców. Po kilku bisach przedszkolaki zaśpiewały z rodzicami piosenkę „Jingle Bells” w języku angielskim i śmiało mogę przyznać , że były w tym lepsze od swoich opiekunów.  Po zakończonym przedstawieniu wszystkie dzieci wraz ze swoimi Rodzicami dekorowali świąteczne pierniczki. To był piękny wspólny świąteczny czas, który zapamiętamy na długo.

Wraz z Panią Ewą pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pierników i tak liczne przybycie.

opracowała:

P. Misia

Świąteczne warsztaty u ,,Jeżyków”

Dnia 18 grudnia 2019 r.  w grupie ,,Jeżyki” odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. Na wstępie dzieci powitały rodziców i zaprosiły na krótki występ artystyczny.

Przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały piosenkę ,,Bałwankowa rodzinka”, zagrały na instrumentach perkusyjnych kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem’’, wykonały kolędy: ,,Pójdźmy wszyscy” i ,,Dzisiaj w Betlejem” oraz wyrecytowały wiersz ,,Wesołych świąt”.

W drugiej części spotkania dzieci wraz z rodzicami lukrowały i ozdabiały pierniki upieczone przez mamy. Pierniki kształtem nawiązywały do tematyki świąt.  Do ozdobienia użyto kolorowych i w różnym  kształcie posypek spożywczych. Gotowe pierniki zachwycały doborem kolorów i pomysłowym dekorem.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w warsztatach i dobrze się bawili.

Autor : mgr Ewa Balmas

Warsztaty świąteczne u ,,Słoneczek"

We wtorek 17 grudnia 2019 roku w grupie „Słoneczka” zostały zorganizowane WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE przygotowujące i wprowadzające nas w radosny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Do udziału w nich zaprosiliśmy Rodziców naszych wychowanków. Na początku dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny: Słoneczka zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, którą bardzo dobrze opanowały oraz inscenizowały ruchem piosenkę „Tupu, tup po śniegu...”. Po występie odbyła się część plastyczna. Rodzice wraz z dziećmi z zapałem wykonywali choinki bożonarodzeniowe, dekorowali przyniesione pierniczki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich rodzice nie tylko wspólnie pracowali, ale przede wszystkim świetnie się bawili.

WSZYSTKIM RODZICOM SKŁADAMY OGROMNE PODZIĘKOWANIA ZA AKTYWNY UDZIAŁ W WARSZTATACH ORAZ POMOC W ICH PRZYGOTOWANIU.

mgr Anna Kempka

mgr  Barbara Mróz

„Świąteczne spotkanie u ,Biedronek"

Dnia 17 grudnia w grupie „Biedronek” można było poczuć wyjątkowo świąteczną atmosferę. W godzinach popołudniowych w sali starszaków zebrali się Rodzice, by wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas. Spotkanie bożonarodzeniowe rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania. „Biedronki” zaprezentowały znane wszystkim kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabrakło również pastorałek m. in. „Pastuszek bosy”. Następnie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do stołów, na których czekały już na nich pachnące pierniczki oraz lukry i słodkie ozdoby. Te świąteczne wypieki przygotowały dla nas specjalnie na tą okazje Mamy naszych wychowanków. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci pięknie ozdabiały smakołyki bożonarodzeniowe, a Rodzice pilnowali, żeby kolorowe, słodkie kuleczki i posypki znalazły się na pierniczkach. Nie obyło się również bez posmakowania wykonanych ozdób – nadgryzione pierniczki, będą również piękną ozdobą na świątecznym stole ;) Dziękujemy za ten mile spędzony czas!

mgr Joanna Dulska

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO TEATRU LUDOWEGO

Dnia 16 grudnia 2019 roku dzieci  z oddziału III, IV i V  Samorządowego Przedszkola Nr 124 „Dębinka” uczestniczyły w wycieczce do Teatru Ludowego w Krakowie. Przedszkolaki obejrzały wspaniały spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta w całości przygotowany przez  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się aktorom, scenografii i z uwagą śledziły spektakl. dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Teatrem, na pewno niezapomniane.

            Celem spektaklu jest  podkreślenie  istotnej  roli przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwienie na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtowanie postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswajają informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora.

Aktorzy posługiwali się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co umożliwiło dzieciom przybliżenie kultury afrykańskiej. Spektakl był bardzo ciekawy, o czym świadczyły gromkie brawa po jego zakończeniu.

                                                                                              opracowała: Michalina Dąbrowska

„Mikołajki w Dębince – Projekt ,RODZICE – DZIECIOM”

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,                                                                                      
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

                                              H. Szal

            6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Od samego rana najmłodsi wpatrują się w niebo w oczekiwaniu na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. W Samorządowym Przedszkolu nr 124 w Krakowie na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Piękna dekoracja przygotowana na jednej z sal wskazywała na to, że będzie miał miejsce spektakl.

             Dzieci niecierpliwie czekały na początek przedstawienia. Nagle na scenie pojawiły się małe niebieskie ludziki – Smerfy! Ale nie byli to zwykli aktorzy, a wyjątkowi i niecodzienni. Tego dnia dla przedszkolaków wystąpili ich Rodzice. W ramach projektu „Rodzice – dzieciom”, który już kolejny rok cieszy się wielkim powodzeniem, rodzice przygotowali wspaniałe przedstawienie. Tym razem spotkaliśmy się w wiosce Smerfów, by wraz z Gargamelem, Klakierem i Hogatą przeżyć wspaniałą smerfną przygodę. Barwne stroje, dekoracja a przede wszystkim umiejętności aktorskie rodziców naszych podopiecznych sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwej bajce. Wśród postaci nie zabrakło  Papy Smerfa, który opiekuje się smerfami w swojej wiosce. Była też z nami Smerfetka, Pracuś, Osiłek, Łasuch, Poeta, Laluś, Śpioch, Maruda i oczywiście Ważniak. Podczas przedstawienia mogliśmy wspólnie ze smerfami śpiewać Smerfne hity i recytować krótkie wierszyki. Gargamel wraz ze swoim niezdarnym kotem Klakierem sprawili, że wszyscy śmiali się do łez. Na koniec aktorzy zatańczyli radosny taniec smerfów, a dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

            Rodzice okazali się wspaniałymi aktorami! Wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniu przedstawienia, dając tym samym ogromną radość najmłodszym widzom.

            To nie był koniec atrakcji dla naszych przedszkolaków. Podczas śpiewania mikołajowej piosenki, na scenę wkroczył długo oczekiwany gość. To oczywiście Święty Mikołaj! Pomimo braku mrozu i śniegu dotarł do nas na czas. Miał ze sobą wielki worek, który pomieścił prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. Jak co roku każdy przedszkolak mógł zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie.. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i piękne prezenty! Do zobaczenia za rok!

Nauczycielka w Samorządowym Przedszkolu nr 124

 mgr Joanna Dulska

Sukcesy naszych wychowanków

Hania G. z grupy „Biedronki” zdobyła I miejsce w XVIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim „Trele Morele” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 13 w Krakowie.

Roksana K. z grupy „Biedronki” zdobyła wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Mój znaczek odblaskowy” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 115 w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do wspólnego śpiewania hymnu,  w piątek,  8 listopada o godz. 11:11.  W sumie do akcji przystąpiło  4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju.  Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych 

„Święto Niepodległości w ,Dębince, – Samorządowym Przedszkolu nr 124 w Krakowie”

„Już przed laty okrzyknięto

W listopadzie wielkie święto

11-sty dzień miesiąca

Niesie z sobą mnóstwo słońca

Bo to bardzo ważna data

I dla Polski i dla świata

Przedszkolaki pamiętają

Całą Polskę pozdrawiają”

        Data 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość czyli wolność. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej ojczyzny, możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu.

        W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu oraz przywiązania do swojej ojczyzny dlatego też 7 listopada był dniem szczególnym dla wychowanków naszej placówki. Obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane, zaopatrzone w biało-czerwone chorągiewki oraz kotyliony spotkały się w sali najstarszej grupy „Biedronek”.

          Przy dźwiękach poloneza starszaki dumnym krokiem wkroczyły na scenę. Zaprezentowany przez sześciolatki taniec narodowy zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci powitały wszystkich zebranych gości – p. dyrektor Lucynę Kuźnicką, nauczycielki, pracowników przedszkola oraz przedszkolaki. Następnie, zachowując powagę i prawidłową postawę, wspólnie odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

          Występ artystyczny „Biedronek” był przepełniony wierszami i pieśniami patriotycznymi. Dzieci pięknie zaprezentowały piosenki „Polska moim krajem” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Nie zabrakło również tak ważnych dla naszego miasta Krakowa tańca krakowiaka oraz piosenki „Płynie Wisła”. Największym zaskoczeniem dla zebranych gości był zaprezentowany przez sześciolatki nadzwyczajny taniec z szarfami. Sześć par starszaków, trzymając w rękach biało – czerwone wstęgi, zaprezentowały zachwycający układ taneczny, w którym okazały nie tylko swój talent, ale również wielki szacunek do barw naszego kraju. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, dzięki której odbyliśmy podróż po całym naszym pięknym kraju – od morza do gór.

          Podczas końcowych gromkich braw można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięć. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i radośnie, a przedszkolaki z „Dębinki” pięknie okazały swoją miłość i przywiązanie do ojczyzny.

           To nie był koniec świętowania przedszkolaków Dnia Niepodległości. 8 listopada dzieci z „Dębinki” wraz ze wszystkimi pracownikami wzięły udział w akcji „Szkoła Pamięta”, która ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Ponownie spotkaliśmy się wszyscy w sali „Biedronek” by dumnie i z godnością odśpiewać cztery zwrotki hymnu narodowego. „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał w „Dębince”, a przedszkolaki stojąc na baczność po raz kolejny wyraziły swój patriotyzm i szacunek do Polski.

mgr Joanna Dulska

Nauczycielka w Samorządowym Przedszkolu nr 124

WIZYTA „MOTYLKÓW” W BIBLIOTECE

Dnia 14.11.2019 r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia edukacyjne pod hasłem „Dostęp do wody”.  Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się  z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Celem wycieczki było uświadomienie znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem do wody pitnej, motywowanie do oszczędzania wody. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania się w bibliotece, poznały prace bibliotekarza. Słuchały czytanych bajek, rozwiązywały zagadki. Zainteresowane były wyglądem i budową książki. Samodzielnie korzystały ze zbiorów bibliotecznych o tematyce dziecięcej. Na koniec ciekawego spotkania „Motylki” założyły kartę czytelnika i wypożyczyły  książkę pt. Pamiętnik małego słonika”

Ewa Kądziela

Sprawozdanie z uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka” w grupie „Słoneczka”.

Dnia 06 listopada 2019 roku o godz. 15:00 w Przedszkolu Samorządowym nr 124 odbyła się uroczystość  „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z oddziału „Słoneczka”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor przedszkola mgr Lucyna Kuźnicka. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez dzieci z grupy „Biedronki” uroczystym polonezem. Następnie maluchy zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. „Słoneczka” pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki „Jestem silny jak lew” oraz „Przedszkole drugi dom”.Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez panią dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały z rodzicami i nauczycielami do pamiątkowego zdjęcia.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE I – „MISIE”  

W naszym przedszkolu dzień 6 listopada 2019 roku pozostanie na długo w pamięci 3 – letnich Misiów, ich Rodziców i Nauczycieli. Tego własnie dnia odbyła się  pierwsza ważna dla nich przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

         Dzieci troszkę nieśmiałe, ale dzielne weszły do Sali   uroczyście powitane przez najstarszych kolegów, którzy przepięknie zatańczyli Poloneza. Po przywitaniu wszystkich gości przez Nauczycielkę nastąpiła część artystyczna. Po ponad dwóch miesiacach uczęszczania do Przedszkola dzieci miały możliwość zaprezentowania pierwszych umiejętności wokalnych i tanecznych zdobytych dzięki swoim nauczycielom. Zachowaniem potwierdziły, że dobrze czuja się w „Dębince” i mogą przystapić do pasowania. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa.

         Następie wszystkie „Misie” zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pani Dyrektor Lucyna Kuźnicka dokonała aktu pasowania magiczną czerwoną kredką wypowiadając przy tym słowa „ Pasuję Cię na Przedszkolaka”

         Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy , kolorowe wiatraczki, naklejki i piękne pluszowe misie podpisane imieniem każdego przedszkolaka.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Rodzicom „Misiów” za pomoc
w przygotowaniu pięknych upominków dla dzieci.

opracowała:

mgr Michalina Dąbrowska

     Uroczyste ,,Pasowanie na pierwszoklasistę"  w Szkole Podstawowej nr 18                      

14.10.2019 r. na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Krakowie, dzieci  z oddziału ,,Biedronki” wzięły udział w uroczystości ślubowania  uczniów  klas pierwszych. Odświętnie ubrane przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez panie nauczycielki szkoły. Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bogaty program artystyczny. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze i inscenizacje dostarczyły wiele emocji i wrażeń. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Bardzo doniosłym momentem było wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu państwowego. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed pocztem sztandarowym, aktu pasowania dokonała pani dyrektor dotykając każde dziecko dużym ołówkiem. Dzieci z oddziału ,,Biedronki” z dużym zainteresowaniem przyglądały się podniosłej ceremonii pasowania, mogły także spotkać się z absolwentami naszego przedszkola. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

   Opracowała:    mgr  Małgorzata Kozak

Wycieczka na Wawel – „Legendy Wawelskie”

Dnia 11 października 2019 r. dzieci z grupy „Biedronki” z samego rana wyruszyły na wycieczkę do Zamku Królewskiego na Wawelu. Na miejscu czekała już na nas pani przewodnik, z którą wyruszyliśmy w długą drogę po komnatach królewskich. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem wielkości oraz wystroju komnat. Głównym celem naszej wyprawy było poznanie legend wawelskich, bo właśnie pod taką nazwą odbywała się nasza lekcja muzealna. Na początku znaleźliśmy się w Sali Poselskiej, gdzie tuż nad nami znajdowały się rzeźby głów. To tutaj poznaliśmy pierwszą z opowieści wawelskich: „Legendę o głowach”. Kolejnym punktem naszej lekcji było wysłuchanie „Legendy o Stańczyku, co nawet z królem żartował”. Dowiedzieliśmy się kim był owy Stańczyk i jaką miał rolę na zamku. Ostatnią z legend, którą wysłuchaliśmy to legenda wszystkim nam świetnie znana: „O Smoku Wawelskim”. Przedszkolaki mogły wykazać się znajomością historii o smoku, a na koniec w nagrodę otrzymały piękne kolorowanki. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka w to piękne, historyczne miejsce. Już niebawem czeka nas kolejna wyprawa na Wawel, nie możemy się doczekać!

mgr Joanna Dulska

Zajęcia sportowe w Tauron Arenie – „Akademia przedszkolaka”

„Akademia przedszkolaka” to bezpłatny projekt miejski, którego głównym celem jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową. Jest on przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców Krakowa, czyli dzieci w wieku 5-6 lat. Tak jak w poprzednim roku szkolnym, dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych „Biedronki” oraz „Jeżyki” będą uczestnikami „Akademii przedszkolaka”. Wśród najważniejszych celów „Akademii Przedszkolaka” znajdują się: podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej. Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach, które odbyły się we wrześniu i październiku. Przedszkolaki były zachwycone zabawami i ćwiczeniami, w których korzystały z atrakcyjnego, nowoczesnego sprzętu sportowego. Następne zajęcia już w listopadzie i grudniu.

 

mgr. Joanna Dulska

Kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 124

31-563 Kraków
ul. Zwycięstwa 22

tel:
12-414 37 42

e-mail: p124@enic.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.