Spotkanie z Panią Hanną Niewiadomską

„Bajczytanki Pani Hanki”

Odwiedziny autorki wierszy dla dzieci p. Hanny Niewiadomskiej

Dziś witamy Panią Hanię,

która pisze dla nas wiersze

kiedy słońce z chmurki wstanie

i gdy ptaki nie śpią jeszcze.

Nawet nocą, kiedy śpicie

gwiazdy Jej przypominają,

że na wiersze, które pisze

wszystkie dzieci już czekają.

Autor: Anna Dudka

Dnia 13 IV w naszym przedszkolu zagościła wyjątkowa osoba - Pani Hanna Niewiadomska – autorka wierszy dla dzieci z serii „Bajczytanki Pani Hanki”. Ten specjalny gość przyjechał do nas z bardzo daleka, bo aż z Legionowa! Głównym celem przyjazdu Pani Hani był coroczny Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatowski „Cztery Pory Roku – Hanna Niewiadomska pisze dla nas wiersze”, w którym tego roku dzieci recytowały wiersze autorstwa naszego szanownego gościa. Pani Hania była gościem specjalnym a zarazem członkiem Jury konkursu.  Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Nasze przedszkole odwiedziło w tym dniu wiele dzieci z krakowskich placówek. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i radością prezentowały swój talent, a najczęściej recytowanymi przez nie wierszami były: „Zakochane parasole”, „Zebra”, „Bąk”.

Po zakończonym konkursie Pani Hania spotkała się z dziećmi z „Dębinki”. Nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję wysłuchać oryginalnych i zabawnych wierszy Hanny Niewiadomskiej. Autorka bardzo ciekawie opowiadała również o swojej twórczości, o tym jak powstają wiersze i jak z wielką radość sprawia jej ich pisanie. Pani Hania w sposób nadzwyczajny „bawiła się” z dziećmi poezją tworząc wspólnie rymy, a na koniec pisząc ze wszystkimi krótki wierszyk. Każdy przedszkolak na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania otrzymał od naszego gościa autorską zakładkę do książki.

Droga Pani Haniu!

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w „Dębince”! Dzięki tej wizycie dzieci z naszego przedszkola jeszcze bardziej pokochały książki i poezję. Z pewnością bardzo często będziemy wracać do wierszy Pani autorstwa i z niecierpliwością czekamy na kolejne utwory. Życzymy uśmiechu, słońca i głowy pełnej pomysłów!

Autor: Joanna Dulska