Misja i wizja

Misja placówki

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem

się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować,

współżyć z  innymi,  patrzeć, odczuwać,  myśleć, marzyć  i

wyobrażać sobie lepszy   świat...

Robert Fulghum

"All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten",

Villard Books, New York 1988

NASZĄ MIJSĄ JEST:

Zapewnienie dziecku możliwości poznawania i rozumienia siebie oraz otaczającego go świata, odnajdywania swojego miejsca w grupie rówieśniczej, a także rozróżniania podstawowych wartości – dobra, miłości i przyjaźni.  Stwarzanie atmosfery akceptacji, szacunku, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności i rozwija swoją osobowość. Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.   Uczenie tolerancji, patriotyzmu, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.  Przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami. Tworzenie każdego dnia warunków do wszechstronnego rozwoju ruchowego w salach, na placu zabaw oraz w naturalnym środowisku. Wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do powodzenia w nauce szkolne. Oferowanie pomoc psychologicznej, logopedycznej i korekcyjnej.

WIZJA PLACÓWKI

Idea naszych działań koncentruje się na indywidualnym, twórczym rozwoju dziecka, z uwzględnieniem jego aktywności ruchowej, werbalnej, plastycznej, muzycznej i teatralnej. Stosowanie aktywnych metod pracy, umożliwianie kontaktu ze sztuką, rozwijanie takich cech jak: samodzielność, śmiałość, otwartość, kreatywność, wrażliwość i tolerancja – jest naszym najważniejszym priorytetem  w rozwoju dzieci. Nasza placówka jest otwarta na potrzeby i zainteresowania dziecka. Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, zgodnie ze sobą i środowiskiem. W przedszkolu panuje pozytywny klimat emocjonalny, wychowankowie dobrze się w nim czują. Zapewniamy dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia w dobrze wyposażonym, bezpiecznym otoczeniu. Jesteśmy placówką szanującą tradycje regionalne i patriotyczne, kształtującą  u wychowanków poczucie przynależności lokalnej, narodowej i europejskiej. Promujemy i propagujemy zachowania proekologiczne, zgodne z potrzebami otaczającego nas środowiska przyrodniczego.