„Święto dzieci w Dębince”
7 czerwca był dniem szczególnym dla wychowanków i rodzin z Samorządowego Przedszkola nr 124 w Krakowie. Od rana ogród przedszkolny zamienił się w barwną krainę zabawy. Kolorowe balony, serpentyny i proporczyki ozdobiły cały zielony teren wokół przedszkola. W ogrodzie pojawiły się również dwa wielkie zamki dmuchane, na których dzieci przez cały dzień  radośnie się bawiły.
O godzinie 15.00 rozpoczął się Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyły dzieci, ich Rodzice  i najbliżsi. Swoją wizytą zaszczyciła nas również p. Małgorzata Ciemięga – Przewodnicząca Rady Dzielnic II oraz Pani Edyta Chorobik - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18.
 „(…) W tym pięknym dniu jakim jest dzień dziecka, życzę wszystkim dzieciom, tym małym i dużym, wiele radości, uśmiechu, zabawy przez całe życie, aby każdy dzień był niesamowity i wyjątkowy, a każda chwila była przepełniona radością i uśmiechem”. Tymi słowami Pani Dyrektor Lucyna Kuźnicka powitała wszystkich gości, po czym serdecznie zaprosiła do wspólnej zabawy. A atrakcji czekało wiele…
Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyła się Loteryjka Fantowa, która obfitowała w upominki podarowane przez Rodziców: piłki, pluszaki, puzzle, samochodziki, książeczki kredki i wiele innych gadżetów czekało na naszych wychowanków.
Kolejną atrakcją była wizyta pań animatorek, które wyczarowywały dzieciom z balonów kwiatki, pieski, miecze i inne kształty, a na twarzach naszych wychowanków pojawiły się barwne malunki: koty, motyle, tygrysy.
W ogrodzie czekał na dzieci także kucyk, na którego grzbiecie można było odbyć krótką przejażdżkę. Konik był bardzo cierpliwy, dał się pogłaskać i przytulić, a na swoim grzbiecie przewiózł każdego chętnego przedszkolaka.
Między jedną atrakcją a drugą można było odwiedzić Mini Kawiarenkę, gdzie na wszystkich gości czekały pyszne domowe ciasta, kiełbaska z grilla, kawa i herbata. Wszystkie smakołyki umiliły czas pobytu na pikniku.
Ogromną frajdę sprawili dzieciom policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przyjechali motocyklem i radiowozem. Dzieci mogły wsiąść na motocykl i wejść do radiowozu, aby poczuć się „małym policjantem”.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Dyrektor Lucyny Kuźnickiej, nauczycielek, wszystkich pracowników przedszkola i Rodziców Piknik w „Dębince” dzieci i ich najbliżsi spędzili niezapomniany i pełen radości czas. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

mgr Joanna Dulska
Nauczycielka w Samorządowym Przedszkolu nr 124