Uroczysta wizyta seniorów w ,,Dębince"

„W tym życiu nie jesteśmy zdolni
do dokonywania czynów wielkich.
Możemy jedynie czynić drobne,
ale z wielkiej miłości.”

Matka Teresa z Kalkuty

Przedszkolaki dla Seniorów - Seniorzy dla Przedszkolaków”

Gdy wszyscy zaproszeni goście dotarli już na miejsce, na scenie pojawiły się najstarsze przedszkolaki – dzieci 6 – letnie z oddziału „Biedronki” wraz ze swoimi wychowawczyniami p. mgr Joanną Dulską i p. mgr Barbarą Mróz. „To dla Was dzisiaj jesteśmy drodzy seniorzy” - tymi słowami uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola pani mgr Lucyna Kuźnicka. Pani dyrektor powitała szanownych seniorów jak i przybyłych gości: Przewodniczącą Rady Dzielnicy II w Krakowie panią Małgorzatę Ciemięgę; pana Antoniego Wiatr – Dyrektora Miejskiego Domu Pomocy Społecznej, Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Ludzi Starszych i Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II, autora książki dla dzieci. Na uroczystość przybyła również pani Danuta Siedlecka – Kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krakowie oraz przedstawiciele Rady Krakowskiej Seniorów.

Po powitaniu przez panią Dyrektor przyszedł czas na występ przedszkolaków, który był przygotowany przez dzieci specjalnie na tą okazję. Program artystyczny zawierał wiele wierszy i piosenek dedykowanych specjalnie dla kochanych seniorów. Dzieci z zaangażowaniem i energią prezentowały swoje umiejętności aktorskie. Wielkim zaskoczeniem dla gości był „Mini teleturniej” przeprowadzony przez przedszkolaki, w którym w formie humorystycznej prowadzący sprawdzali wiedzę wnuczek i wnuków na temat ukochanych Babć i Dziadków. Wielkimi owacjami nagrodzone były również tańce zaprezentowane przez dzieci: walc, rock & roll oraz taniec nowoczesny. Jednak to nie był koniec niespodzianek dla naszych szanownych seniorów! Zaraz po zakończonym występie dzieci z grupy „Jeżyki” obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Przedszkolaki również otrzymały podarunki od seniorów – każdy wychowanek przedszkola otrzymał książkę autorstwa pana Antoniego Wiatr pt „MASZEROWAŁ MISIU LASEM” oraz słodki prezencik.

Wiele pięknych emocji towarzyszyło w tym dniu seniorom, dzieciom i wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego spotkania. Radość na twarzach gości i dzieci były najlepszym dowodem na to, że wspólnie spędzony czas był niezapomnianym przeżyciem.

„Zawsze dawaj bez zapamiętywania i zawsze zapamiętuj, kiedy dostajesz.”

[Brian Tracy]

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola nr 124